Hubert Roszkiewicz

Hubert Roszkiewicz

Trener personalny – współwłaściciel RH Fitness

Swoją karierę sportową zaczynał jako zawodnik Gwardii Warszawa, osiągając wiele sukcesów i zdobywając medale mistrzostw Polski w zapasach w stylu wolnym. Przez 3 lata trenował również sumo, sięgając trzykrotnie po puchar Polski seniorów i czterokrotnie po tytuł mistrza Polski.

W 2001 roku wyjechał na stypendium sportowe do USA gdzie ukończył studia w North West Collage i Lindenwood University . W 2004r i 2005r zdobył dla North West Collage tytuł drużynowego mistrza Ameryki w zapasach, w wersji NJCAA i NAIA.

Już na studiach rozpoczął pracę jako trener personalny w St. Charles Missouri. Praca w studio treningu personalnego zainspirowała go, aby wystartować w zawodach kulturystyki naturalnej. W 2006 roku wywalczył w tej dyscyplinie sportu mistrzostwo świata w wersji IFPA.

Po ukończeniu uniwersytetu wyjechał do Chicago, gdzie otrzymał wiele propozycji pracy w najlepszych klubach fitness. Trenował takie gwiazdy Hollywood jak Jennifer Aniston oraz Vince Vaughn. Po powrocie do Polski zaufały mu również takie gwiazdy jak: Beatę Kozidrak, Katarzynę Dowbor, Małgorzatę Królikowską, Marię Winiarską, Magdalenę Strużyńską, Antka Królikowskiego, Jakuba Wieczorka, Piotra Miazgę, Bartosza Obuchowicza i innych. Roberta Moskwę przygotowywał do Pucharu Świata gdzie zdobył najwyższe podium.

Po zakończeniu kariery zawodniczej cały czas aktywnie zajmuje się sportem. Pomimo swojego ogromnego doświadczenia ciągle doskonali swoją widzę m.in. w szkole ashtanga jogi, na kurs fizjoterapeutycznych, motorycznych i dietetycznych.

Przebiegł około 300 biegów ulicznych na 5 i 10 km, 46 półmaratonów i 9 maratonów, 2 górskie i 2 olimpijskie triatlony. W przeciągu 2 lat zdobył Koronę Maratonów Polskich.

W 2010 r. wraz z żoną Agnieszką Roszkiewicz, jako pierwsza para z Polski, wystartowali w Mistrzostwach Świata w Biegu z Żoną Na Plecach w Sonkajarvi w Finlandii. Na 54 startujące pary zajęli IV miejsce.