Robert Roszkiewicz

Robert Roszkiewicz

Robert Roszkiewicz

Trener personalny – współwłaściciel RH Fitness

Razem z bratem – Hubertem, prowadzą od 2007 r., z sukcesem, Studio Treningu Personalnego. Robert, jak mało który trener może pochwalić się nadzwyczajnymi osiągnięciami sportowymi.

Robert rozpoczął przygodę ze sportem jako 14 latek. Od 1994 r. zaczął trenować zapasy w stylu wolnym. W 1997 r. po raz pierwszy zdobył tytuł mistrza Polski juniorów. W 1998 roku powtórzył ten sukces, co pozwoliło mu zakwalifikować się do kadry narodowej i wyjazd na mistrzostwa świata do Las Vegas. Mistrzostwa zakończył w pierwszej dziesiątce juniorów na świecie.

W 1999 roku został instruktorem na siłowni, dzięki czemu odkrył swoją nową pasję. Treningi zapaśnicze urozmaicał treningami sumo. Krótka przygoda z nową sztuką walki zaowocowała w 2000 roku brązowym medalem na mistrzostwach Polski i brązowym medalem na pucharze Europy na Węgrzech.

W 2001 roku wyjechał na stypendium do Stanów Zjednoczonych, gdzie ukończył NorthWest College i Lindenwood University, jednocześnie zdobywając wiele tytułów mistrzowskich w zapasach. Trzykrotnie zdobył tytuł ALL American (2002, 2004, 2005) i tym samym został wpisany do księgi najlepszych zapaśników uniwersyteckich. W 2004 r. dla NorthWest College wywalczył tytuł drużynowego mistrza Stanów Zjednoczonych w zapasach, w wersji NJCAA. W tym samym roku wywalczył w wadze ciężkiej indywidualny tytuł mistrzowski. Za te osiągnięcia został odznaczony przez Polski Związek Zapaśniczy Kapitułą Złotego Honorowego Pierścienia Olimpijskiego. Rok później, w 2005 roku, w barwach Lindenwood Uniwersity wywalczył tytuł drużynowego mistrza USA, w wersji NAIA.

Od 2002 roku profesjonalnie zajmuje się treningiem indywidualnym. Doświadczenie zdobywał pracując w wielu siłowniach i studiach personalnego treningu w USA. W 2006 r. zdał certyfikat IFPA-International Fitness Professionals Association. Zaufało mu wiele gwiazd polskiego sportu i show biznesu.

Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu trenował elementy techniki zapaśniczej, przygotowując do walk MMA takich zawodników jak: Mariusza Pudzianowskiego, Szymona Kołeckiego, Mochała Oleksiejczuka, Tomasza Oświecińskiego, Pawła „Trybsona” Trybałę. Obecnie z sukcesem prowadzi MMA Roszkiewicz.

Prywatnie, od kilku lat, uprawia z wielką pasją bieganie. Startował w wielu biegach ulicznych, przełajowych, półmaratnach i maratonach.

Najlepsze wyniki biegowe:

  • 5km - 20min
  • 10 km - 42min
  • 15 km - 1godz 5min
  • Pół maraton - 1godz. 40min.
  • Maraton - 3 godz. 44min.